1/4 фіналу ЧС 2014 з футболу: Нідерланди - Коста-Ріка

Заключний матч чвертьфіналу чемпіонату світу з футболу приймав бразильське місто Сальвадор 5 липня. За право виступати в півфіналі мундіалю боролися збірні Нідерландів і Коста-Ріки.

Ця пара команд була єдиною, де бувявний фаворит серед інших збірних, що грали на стадії чвертьфіналу. Нідерланди, перед стартовим свистком, виглядали краще, однак костариканці все ж мали право на продовження своєї футбольної казки.

Гра почалася з перевагою європейців. За перший тайм підопічні ван Гала створили безліч найнебезпечніших гольових моментів, але Навас виручав команду з Центральної Америки. Ван Персі, Снейдер, Депа мали гольові шанси, проте рахунок на табло до кінця першого тайму залишився нульовим. Гравці Коста-Ріки тільки зі стандартів пробували загрожувати воротам європейців, але це виглядало не так небезпечно, як хотілося б шанувальникам представників Центральної Америки.

У другій половині зустрічі голландці зновуобрушили шквал атак на ворота суперника, а голкіпер Коста-Ріки продовжувати творити футбольні чудеса у воротах. Останні десять хвилин другого тайму видалися для костариканських футболістів вкрай важкими. На 82-ій хвилині Снейдер ударом струсонув каркас воріт Коста-Ріки, на 84-ій хвилині вже ван Персі із забійної позиції пробивав по воротах, проте знову виручив Навас.

На 90-й хвилині гравець Коста-Ріки Тейхеда на лінії воріт перегородив шлях м'ячу у ворота, після чого американців врятувала ще й перекладина.

90 хвилин зустрічі так і не виявили победітля. На табло горіли нулі, які ніяк не отображалітотальное перевага Нідерладов.

У додатковий час голландці продовжилиосаджувати ворота суперників, а голкіпер Навас виручав знову і знову. Там, де голкіпер Коста-Ріки був уже безсилий, рятував каркас воріт. Так, Снейдер на 119-ій хвилині міг забивати переможний гол, проте поперечина зіграла за Коста-Ріку. Правда, у костариканцев був один свій шанс забити в додатковий час. На 117-й хвилині Уренья отримав хороший пас від партнера і з меж штрафного голландців пробив по воротах. Голкіпер Сіллесен врятував Голландію.

Ігровий час матчу завершився нульовою нічиєю. Але можна констатувати, що рахунок був явно не по грі. Голландці мали мінімум п'ять шикарних шансів для взяття воріт суперника, проте все вирішили післяматчеві пенальті.

Перед серією 11-метрових ван Гал замінивголкіпера Нідерландів. На поле вийшов Тім Крул, який і став остаточним героєм зустрічі. Голландець відбив два пенальті, що дозволило одержати Нідерландам перемогу в серії 11-метрових з рахунком 4 - 3.

Нідерланди виходять до півфіналу, де зустрінуться з командою Аргентини, а костариканці з гордістю залишають турнір командою, що не програла в п'яти зустрічах футбольного мундіалю нікому в ігровий час.